Оранжерейний комплекс

В Оранжерейному комплексі представлено експозиції та колекції екзотичних тропічних та субтропічних рослин.

Загальна площа оранжерейного комплексу становить понад 2 000 кв.м.

Азалії та камелії

В експозиції представлено 30 сортів азалії та 15 сортів камелії. Загалом колекція азалій та камелій НБС імені М.М.Гришка за кількістю видів та сортів займає друге місце в Європі. Основу складають сорти азалії індійської, аналогів якої немає в інших ботанічних садах України. В колекції збереглись рослини 25 старих німецьких сортів селекції 20-30 років минулого століття («Professor Walters», «Paul Schaeme», «Adventsglocken», «Concinna», «Apollo», «Celestina»), а також 29 сортів та гібридів, що були створені в Центральному ботанічному саду в 60-70-их роках. Камелія представлена двома видами - камелією японською та камелією олійною. Загальна площа експозиції - 424 кв.м. Час масового цвітіння – січень-середина березня.

Орхідаріум

Єдина експозиція в Україні. Загальна плоша експозиції - 123,5 кв.м. В експозиційній оранжереї „Орхідаріум” (заг. пл. 113 кв.м.) представлені орхідеї з Південно-Східної Азії, Південної та Центральної Америки, Африки та Австралії. Всього в експозиції представлено біля 80 видів та сортів орхідей. Найбільшою кількістю видів представлені Dendrobium (15 видів), Oncidium (5видів), Calogyne (5 видів). Одночасно в квітуючому стані перебувають 15-20 видів орхідей протягом року. Жовтень-листопад - час масового цвітіння катлей.

Тропічні та субтропічні плодові культури

Експозиція тропічних та субтропічних плодових представлена екземплярами цитрусових (лимон, мандарин, апельсин, цитрон), фейхоа, манго, інжир, євгенії, хурма, гранат. Вік багатьох рослин сягає вже майже 50 років. Загальна площа експозиції, включаючи експозицію "Кактусів та інших сукулентів" становить 358 кв.м.

Кактуси та інші сукуленти

Експозиція включає 50 видів кактусів та понад 70 видів сукулентних рослин, що належать до 15 родин. Представлені рослини об’єднані за екологічним принципом. В природі ці види входять до складу рослинних угрупувань аридних зон земної кулі (Центральна та Південна Америка, Південна та Південно-Західна Африка, Мадагаскар). Поряд з кактусами, алое, агавами, хавортіями та молочаями в експозиції особливе місце займають представники мадагаскарської родини Дідієрієвих: аллюодія та дідієрея.

Тропіки

Загальна площа експозиції становить 456 кв.м. В експозиції, яка побудована на основі ботаніко-географічного принципу можна побачити рослини дощових лісів Південної Америки, Південно-Західної Африки, Південно-Східної Азії, нечисленною групою видів представлена флора субтропічної Австралії. При створенні експозиції було використано рослини понад 350 видів, що належать до 40 родин. Найбільшою кількістю видів представлені родини Araceae (Ароїдні) - 198 і Bromeliaceae (Бромелієві) – 51. Ароїдні розповсюджені в більшості тропічних та субтропічних районів обох півкуль. Бромелієві належать до числа небагатьох груп рослин, які можна зустріти лише на американському континенті. Незважаючи на те, що значна кількість родин представлена лише кількома видами, відвідувачі оранжереї "Тропіки" зможуть побачити рослини, які для багатьох з нас символізують тропіки і є характерним елементом флори і рослинності тропічних країн, – пальми і фікуси.
Чи Вам відомо що?

До складу НБС ім. М.М.Гришка, як науковий підрозділ, входить Центр колективного користування приладами «ВЕРХ». Центр надає науковцям можливості проводити дослідження на сучасному рівні, а саме методом високоефективної рідинної хроматографії.

Цікаво? Йдемо далі!