Index seminum

INDEX SEMINUM
anno collectorum quae
HORTUS BOTANICUS NATIONALIS
ACADEMIAE SCIENTIARUM UKRAINAEДомовленість про передачу живого рослинного матеріалу
Національним ботанічним садом імені М.М. Гришка НАН України


З того часу, як Конвенція про Біологічне різноманіття (СBD) набрала чинності, для Ботанічних садів і аналогічних Колекцій у зв'язку з обміном рослинним матеріалом слід дотримуватись статті 15 СBD (доступ до генетичних ресурсів).

Сад прагне сприяти збереженню сталості використання та вивченню Біологічного різноманіття. Тому Сад очікує від своїх партнерів, що вони отримуючи, зберігаючи та передаючи рослинний матеріал, завжди діятимуть в рамках CBD і Конвенції про торгівлю видами, які знаходяться під загрозою (CITES), а також дотримуватимуться всіх конвенцій і законів, які допомагають охороняти окремі частини Біологічного різноманіття.

Враховуючи викладене вище, рослинний матеріал видається лише тим особам та інститутам, які визнають наступні умови:

  1. Матеріал, що передається на основі цієї домовленості надається для використання в цілях загального благополуччя, особливо, для науково-дослідних і просвітницьких заходів, а також для інтересів охорони природи.
  2. Разом із отриманням рослинного матеріалу, одержувач бере на себе зобов'язання належним чином документувати та зберігати інформацію, яка пов'язана з вказаним матеріалом.
  3. В разі, якщо за допомогою наданого матеріалу друкуватимуться наукові публікації, Сад очікує, що вказана публікація буде містити посилання про походження матеріалу і без окремого запиту буде спрямована на його адресу.
  4. Дана домовленість не поширюється на комерційні інтереси користувача. Використання матеріалу в комерційних цілях є предметом окремої домовленості з країною походження. Вона підлягає положенням CBD, оскільки користувач зобов'язаний виділити частину надходжень, що отримуються, країні походження і передати релевантну інформацію в інстанцію, яка відповідає за здійснення CBD.
  5. Сад по запиту повідомить релевантну інформацію про передачу матеріалу в інстанцію, яка відповідає за здійснення CBD.
  6. Передача рослинного матеріалу здійснюється лише на підставі та при застосуванні дійсної або відповідної домовленості.

I N D E X   S E M I N U M  2019 – 2020


Чи Вам відомо що?

До складу НБС ім. М.М.Гришка, як науковий підрозділ, входить Центр колективного користування приладами «ВЕРХ». Центр надає науковцям можливості проводити дослідження на сучасному рівні, а саме методом високоефективної рідинної хроматографії.

Цікаво? Йдемо далі!