Гірський сад

Експозиційна ділянка “Гірський сад” передає картину гір за допомогою використання рослинності, рельєфу та каменю. Експозиційна ділянка побудована за проектом та під керівництвом професора Л.І.Рубцова у 1971-1974 рр.

Гірський сад включає саме гірську частину і низку пагорбів, які покриті зеленим газоном. Для вирішення об’ємно-просторової композиції саду передні пагорби створені невеликими і їх висота збільшується по мірі наближення до головного пагорбу. Керуючись принципом масштабності об’ємів та оточення, експозиційна ділянка „Гірський сад” спланована як єдиний ландшафтний комплекс та займає площу 1,5 га (гірська частина 0,5 га, газонів – 10000 м 2 ).

Основна мета експозиційної ділянки – вивчення, показ та впровадження декоративних рослин в зелене будівництво.

Гірський сад розміщений на одній із самих високих місць ботанічного саду, де відкриваються чудові краєвиди на простори Дніпра та задніпровські далі.

Напочатку ділянка закладалась як експозиція рослин не тільки високогірних поясів, але і більш низьких схилів гір, пагорбів, долин.

З метою збереження колекції та архітектурного спорудження Гірського саду на протязі 1995-2004 рр. проводилась реконструкція ділянки: укріплено каміння, добавлено грунту, споруджено штучну водойму та паркан. Для створення фону красивоквітучим багаторічникам надано перевагу ґрунтопокривним декоративним низькорослим видам та формам деревних рослин з значними декоративними ознаками, поповнено асортимент стійких, декоративних рослин.

Колекція нараховує 142 види декоративних рослин, з них 17 родин трав’янистих рослин і 9 деревних родин, багато з них є рідкісними та унікальними.

Подальший розвиток експозиційної ділянки буде здійснюватися за рахунок групи ґрунтопокривних рослин, як деревних так і трав’янистих.


Чи Вам відомо що?

До складу НБС ім. М.М.Гришка, як науковий підрозділ, входить Центр колективного користування приладами «ВЕРХ». Центр надає науковцям можливості проводити дослідження на сучасному рівні, а саме методом високоефективної рідинної хроматографії.

Цікаво? Йдемо далі!