Сад троянд

Розарій НБС ім. М.М.Гришка найбільший в Україні. Загальна площа складає 3,5 га. Створювався в повоєнні роки за проектом академіка архітектури О.В.Власова та архітектора М.В.Холостенко.

Розарій представляє собою паркову композицію складного малюнку, де насадження троянд поєднані з численними елементами ландшафту та архітектури: водограї та водойми в оправі із полірованого граніту вишуканої пластики та насадженнями шпилькових і листяних порід.

Різні рівні рельєфу дозволили створити дві частини: динамічну – для огляду різних видів і сортів троянд і статичну – для відпочинку і споглядання водойми, розташованої в центрі розарію.

Із великої кількості різноманітних видів і сортів, зібраних і вивчених в НБС, в експозиційній частині розарію представлені понад 150 кращих сортів різних садових груп: чайно-гібридних, витких, ґрунтопокривних, флорибунда, мініатюрних, паркових.

Різноманіття видів і сортів троянди, оригінальність їх розташування, масовість в показі кожного сорту – справляють вражаючий декоративний ефект протягом літа та осені щороку.

Для відвідувачів Розарій відкрито з червня до жовтня місяця.
Чи Вам відомо що?

До складу НБС ім. М.М.Гришка, як науковий підрозділ, входить Центр колективного користування приладами «ВЕРХ». Центр надає науковцям можливості проводити дослідження на сучасному рівні, а саме методом високоефективної рідинної хроматографії.

Цікаво? Йдемо далі!