Розоцвіті

Ця ділянка дендрарію одна з найємкіших і нараховує близько 250 видів і форм. Найчисельнішим родовим комплексом на ділянці є Глід (Crataegus L.) – 41 вид і форма, Таволга (Spiraea L.) – близько 30, Яблуня (Malus Mil.), – 25 видів, Груша (Pirus L.) – 13, Горобина (Sorbus L.) – 12 та ін. Ділянка затишна і приносить велику насолоду під час масового цвітіння, переважно наприкінці квітня – в травні. Не без підстав значна кількість цих рослин вважається красивоквітучими.

Надзвичайно гарна квітуча алея з хеномелесів (Chaenomeles japonica Lindl. та Chaenomeles maulei (Mast.) C.K. Snheid.) – починаючи з кінця квітня; трохи пізніше милують око білосніжні хмаринки цвіту Екзохорд (Exochorda Lindl.) та жовті китиці Керіі японської махровоквіткової. З початку травня екзотичні яблуні, вишні та груші, завдяки пурпуровим листкам в окремих та білорожевим численним квітам. А таволги квітують починаючи з ранньої весни (білоквіткові) до кінця літа (рожевоквіткові). Окрім цього, серед них можна побачити гарні декоративні форми з різним забарвленням та формою листків як навесні, так під час осінньої зміни кольорів. (Таволга японська золотиста, т.я. золотисте полум’я, т.я. широколиста). Також серед них є як карликові (сланкі) – близько 20 – 30 см, так і великі кущі – до 4 – 5 м заввишки.

Не менш приваблива ділянка і восени – під час достигання плодів. Декоративності ділянці надають яскраві плоди різного розміру та кольору яблунь, груш, горобини, кизильника, піраканти, фотінії. Більшість яблунь завдяки неопадаючим плодам декоративні і в зимку. В цей період приваблива вічнозелена піраканта зі своїми яскравими плодами та окремі напіввічнозелені кизильники.

Тут також можна побачити низку екзотичних рослин і з інших родин, переважно теплолюбних. Це: стиракс та птеростиракс, гамамеліси, хмелеграб, багряник, будлея, залізне дерево та інші. Гамамеліси квітують взимку – лютий, березень; стиракс та птеростиракс (дерева) в червні, квіти останнього зібрані в великі білі грона.


Чи Вам відомо що?

Повідомляємо, що Національною академією наук України оголошено конкурс на заміщення посади директора Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України. Оголошення опубліковано на офіційному сайті НАН України відповідно до постанови Президії НАН України від 17.01.2018, № 8 «Про оголошення конкурсу на заміщення посад керівників наукових установ Секції хімічних і біологічних наук НАН України»

Цікаво? Йдемо далі!