Горіхово-липові-кленові

Горіхово-липово-кленові територіально розміщені на одній ділянці. Родина Горіхових (Juglandaceae A. Rich. et Kunth) представлена родами Карія (Carya Nutt) – 5 видів та Горіх (Juglans L.) – 8 видів. Серед них карія гола (Carya glabra) та карія ілінойська (C. illionoensis).

Родина Липових (Tiliaceae juss) представлена родом Липа (Tilia L.), чисельність якого на ділянці складає 18 видів і одна форма. Серед них липа гірська (Tilia monticola), липа Олівера (T. oliveri) та липа сибірська (T. sibirica).

Клен (Acer L.) представлений 35 видами та 11 різновидами і формами. Надзвичайно рідкісними серед них є клен Айдзу (Acer aiazyense), клен асірійський (A. assyriacum) та клен Гельдрейха (A. heildreichii).

Цікава ділянка і в ландшафтному плані – “вікна” в насадженнях дають змогу милуватися краєвидами Дніпра і задніпровськими далями, а також видом на древні Видубичі.

Поряд з горіхами та кленами знаходиться ділянка бобових, яка репрезентує родові комплекси родин Бобових (Fabaceae Lindl.) та Цезальпінієвих (Caesalpiniaceae R. Br.). Перші представлені 15 видами і формами, а другі – 6-ма.

Величі цій ділянці надають розлогі дерева церцису канадського (Cercis canadensis) та софори японської (Sophora japonica).


Вам відомо що?

Колекцію піонів та монокультурні сади ( "Розарій", " Сад Бузків") Національного ботанічного саду згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 травня 2006 р. № 299-р. віднесено до наукових об'єктів, що становлять національне надбання України.

Цікаво? Йдемо далі!