Березовий гай

Крім представників роду Береза (Betula L.), який представлений в експозиції 45 видами, 5 різновидами та 4 гібридами тут широко експонуються Барбариси (Berberis L.) – 49 видів і форм, Жимолості (Lonicera L.) – 56 таксонів, Сніжноягідники (Symphoricarpos Duhamel) – 12 і Ліщини (Corylus L.) – 9 видів та форм.

Систематичний принцип цього багатого зібрання не завадив створити мальовничі куточки і чудові перспективи. В центрі ділянки – велика галявина, яку часто називають галявиною Рубцова. Через неї розкрита чаруюча перспектива на Києво-Печерську лавру. Такий композиційний прийом надав ділянці вишуканості і привабливості.

Екзотичності додають також такі рослини як береза вишнева (Betula lenta) з темною корою, береза даурська (B. daurica) з корою темно-сірого кольору, яка до того ж відлущується окремими лоскутами, береза Шмідта, або залізна (B. schmidtii) з корою буроватого відтінку та ін.


Вам відомо що?

Колекцію піонів та монокультурні сади ( "Розарій", " Сад Бузків") Національного ботанічного саду згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 травня 2006 р. № 299-р. віднесено до наукових об'єктів, що становлять національне надбання України.

Цікаво? Йдемо далі!