Новини

Пятница
20.01.2006

Настав час цвітіння азалій та камелій

В оранжерейному комплексі Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка зацвіла експозиція азалій та камелій. Загальна площа експозиції складає 424 м².

Колекція азалій та камелій за кількістю видів та сортів займає друге місце в Європі. Аналогічної колекції немає в інших ботанічних садах України.

Період масового цвітіння азалій та камелій триває від двох до трьох місяців, з кінця січня до середини березня.

Азалія індійська (Azalea indica L.) – це вічнозелена, деревна, високодекоративна рослина, яка відноситься до родини Вересових (Ericaceae L.). Азалія індійська є результатом схрещування різних видів рододендронів: індійського, Сімса та інших. Сорти азалії дуже гарні, відрізняються густим цвітінням, різні за формою, кольором, ступенем махровості квіток. Колір варіює від чисто-білого, рожевого, бузкового, помаранчевого, червоного до темно-фіолетового. У експозиції представлено біля 30 сортів і форм азалії з різноманітним забарвлення і формою квіток.

В колекції збереглись рослини 25 старих німецьких сортів селекції 20-30 років минулого століття («Professor Walters», «Paul Schaeme», «Adventsglocken», «Concinna», «Apollo», «Celestina»), а також 29 сортів та гібридів, що були створені в Центральному ботанічному саду в 60-70-их роках. В 2001 році 5 сортів азалії індійської, отримані в НБС, було занесено до реєстру сортів України (‘Киевский Вальс’, ‘Аленький Цветочек’, ‘Героям Войны’, ‘Огонек’, ‘Сузір”я’).

Камелія представлена двома видами з роду Camellia L. - камелією японською та камелією олійною. Камелії – це невеликі дерева або кущі, дуже декоративні завдяки своїй вічнозеленій кроні. Родом вони зі Східної Азії. Камелії відрізняються гарним, блискучим, темно-зеленим листям і великими, чудовими квітками білого, рожевого та червоного забарвлення. В експозиції представлено 15 сортів камелії.

Ласкаво просимо помилуватися миловидним цвітінням азалій та камелій!

 

Читай також